Garantija
Prekių kokybės garantija galioja tuo atveju, jei yra laikomasi baldų eksploatacijos taisyklių, kurios garantuoja baldų ilgaamžišką tarnavimą.
Bendrosios baldų naudojimo taisyklės:
- Išpakuojant baldus juos surenkant ar sumontuojant bei eksplotuojant negalima naudoti aštrių daiktų, kurie gali pažeisti gaminį.
- Baldai turi būti surenkami instrukcijoje nurodyta tvarka, eiliškumu ir tik su tam skirtais, taip pat instrukcijoje nurodytais įrankiais, vengiant neatsargių smūgių ir įbrėžimų.
- Surenkant baldus rekomenduojama užsidengti grindis, kad jų nesubraižytumėte.
- Rekomenduojame baldų surinkimą patikėti profesionalams, nes neteisingas baldo surinkimas gali turėti įtakos baldo kokybei, ilgaamžiškumui ir naudojimo saugumui.
- Baldus reikia naudoti griežtai pagal paskirtį, nelipti ant jų, nesėsti, nesisupti, nesiremti į juos visu svoriu.
- Ant kėdės galima sėdėti tik vienam asmeniui. Kėdė atlaiko svorį iki 120 kg.
- Ant žurnalinių staliukų, konsolių, valgomojo stalų padėtą svorį paskirstyti tolygiai stalviršio plotui, kad baldas neapvirstų. Nesiremti visu svoriu. Naudoti pagal paskirtį atsižvelgiant į baldo konstrukciją.
- Baldus reikia statyti tik sausose, vėdinamose patalpose ant lygaus ir tvirto pagrindo.
- Negalima dėti ant baldų sunkių, stačius kampus turinčių daiktų.
- Negalima viršyti gamintojo instrukcijoje nurodytų svorio reikalavimų. Svorį reikia paskirstyti ant slegiamo paviršiaus tolygiai, kad būtų išlaikoma pusiausvyra.
- Temperatūros pokyčiai gali pakenkti baldui. Juos reikia statyti toliau nuo židinių, oro kondicionierių, orlaidžių, radiatorių ar kitų šilumo šaltinių. Reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tiesioginio elektros prietaistų poveikio, nes tai greitina blukimą. Venkite ugnies ir drėgmės. Optimali aplinkos temperatūra +5 - +25°C, santykinė oro drėgmė 45% - 60%.
- Korpusini baldų paviršių valymui naudokite tik specialias baldų priežiūrai skirtas, neturinčias abrazyvinių dalelių, valymo priemones.
- Saugokite baldus nuo mechaninių pažeidimų, stenkitės neištepti.
- Lengvai pašalinamas dėmes valykite tik švariu, sudrėkintu vandenyje flanelės, gelumbės arba pliušo audiniu. Dėmes reikia valyti iš karto, kol jos neįsigėrė.
- Sušlapusį paviršių reikia kruopščiai ir nedelsiant išvalyti švariu, sausu audiniu.
- Statant ant baldų įvairias dekoracijos būtina ant jų dugno priklijuoti minkštas kojeles, kad nesubraižytumėte baldo paviršiaus.
- Baldus būtina tvirtinti prie sienos, jei taip nurodo gamintojas.
- Negalima statyti karštų ar drėgnų daiktų tiesiai ant baldo. Būtina naudoti tam skirtus padėklus.
- Natūralus gaminio nusidevėjimas ar jo savybių pasikeitimas nelaikomas kokybės trūkumu. Natūralus medžio tekstūros, laminuotos plokštės, kantuotės atspalvio nevienodumai nelaikomi gaminio kokybės trūkumu.
- Negalima stumdyti ar traukti baldų norinti pakeisti jų vietą, reikia jį pakelti už apačios ir pernešti, arba išrinkti ir vėl sumontuoti Jums reikalingoje vietoje.
- Baldų negalima veikti stipriu taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją. Negalima statyti ant tam nepritaikytų vietų sunkių daiktų.
- Į stalčių ar lentyną negalima dėti daugiau kaip 5 kg sveriančių daiktų (bendras daiktų svoris).
- Ant baldų durų, stalčių negalima tvirtinti ar kabinti papildomų krūvių. Siekiant išvengti spintų durų, vyrių, bėgelių, stalčių deformacijos, baldų duris ir stalčius reikia uždaryti be triukšmo ir laikyti uždarius.
- Kambario baldų negalima naudoti lauke.
Baldų priežiūros taisyklės:
Metalinių baldų priežiūra
- Valyti švelnia, minkšta, sausa šluoste.
- Valymui reikia naudoti popierinius rankšluosčius ar drėgmę sugeriančius nespalvotus audinius.
- Dažytų metalinių paviršių negalima valyti mechaninių būdų. Reikia naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių.
- Pažeistą paviršių reikia nedelsiant nupoliruoti, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius.
- Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis valymo priemonėmis ir saugoti nuo subraižymo.
- Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją.
Stiklinių baldų paviršius ir priežiūra
- Dulkes valyti minkšta ir sausa šluoste.
- Valyti galima tik tam skirtomis priemonėmis.
- Stiklo valiklių negalima purkšti ant kitų paviršių ar ant matinio stiklo.
- Reikia saugoti, kad ant matinio stiklo nepatekų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti neišvalomų dėmių.
Marmurinių ir akmeninių paviršių priežiūra
- Marmuras yra akmuo, todėl su juo reikia elgtis itin atsargia, nes jis yra porėtas ir ant jo labai lengvai susidaro dėmės. Reikia vengti subraižymų.
- Marmurui ypatingai kenkia rūgštis, citrinų sultys, gazuoti gėrimai ir kt. nes jo prigimtis šarminė.
- Išlietą skystį būtina tuoj pat nuvalyti gerai sugeriančia šluoste.
Medinių baldų ar medžio apdailos paviršių priežiūra
- Reguliariai valyti dulkes švaria minkšta šluoste.
- Ant šluostės (ne tiesiai ant baldų) reikia užpilti poliravimo skysčio ir švelniai valyti laikantis gamintojų nurodymų.
- Nuvalius medinius baldus drėgna šluoste, reikia juos dar kartą išvalyti sausa šluoste.
- Ant medinių baldų statant įvairias dekoracijas, šviestuvus, vazas, gėrimus ir kt. visuomet reikia naudoti padėklus, staltieses, lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko apdaila gali atšokti.
- Negalima medinių baldų laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, šalia kondicionierių, židnių bei šildytuvų - medis išblunka, skyla, praranda drėgmės pusiausvyrą.
- Negalima statyti medinių baldų ant šildomų grindų.
- Nepatartina sintetinius gaminius, plastikinius daiktus ilgesniam laikui palikti ant medinių baldų, nes jų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios kaip ir riebalai gadina baldų paviršių.
- Staltiesės, kamštinio medžio padėklai saugo baldus, tačiau juos reikia laikas nuo laiko nuimti ir patikrinti ar po jais nesusidarė nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės.
Medžio plokštės paviršių priežiūra
- Laminato paviršius valyti sausa ar drėgna, gerai išgręžta šluoste. Po drėgno valymo būtina sausai nuvalyti.
- Negalima nauduoti valiklių, kurie turi abrazyvinių dalelių.
- Negalima naudoti medienos poliravimui skirtų priemonių.
- Išlietą skystį būtina tuoj pat nuvalyti sausa šluoste.
- Saugoti nuo aplinkos poveikių, tiesioginės saulės šviesos, dėl kurių lakuoti paviršiai laikui bėgant gali pakeisti spalvą.
- Lakuotiems paviršiams valyti reikia naudoti sausą minkštą audinį, šluostę. Jas galima suvilgyti specialiu valikliu, kuris ne tik valo bet ir poliruoja.